понеділок, 1 березня 2021 р.

Історія свята..

Спочатку 8 березня було святом політичним. В кінці ХІХ століття на першому Установчому  з'їзді ІІ Інтернаціоналу (1889) член Соціал-демократичної партії Німеччини комуністка Клара Цеткін вперше оголосила ідею об'єднання жінок всього світу в боротьбі за повне рівноправ'я з чоловіками. В 1907 році за ініціативою К. Цеткін в Штутгарті на конгресі ІІ Інтернаціоналу було проведено першу Міжнародну конференцію жінок-соціалісток. Конференція прийняла рішення про створення Міжнародної організації для координації жіночого руху.

8 березня 1910 року в Копенгагені відбулася ІІ Конференція жінок -соціалісток, в якій взяли участь сто делегаток із 17 країн. Клара Цеткін запропонувала кожного року проводити День солідарності жінок-трудівниць всього світу в боротьбі за рівноправ'я  з чоловіками, за мир і демократію.

Вперше Міжнародний жіночий день відзначали 8 березня 1911 року в Німеччині, Австрії, Данії, Швеції....

Отже, в цьому році святу 8 березня виповнилося 110 років..

А ми сьогодні хочемо згадати таке свято, коли кожного року в цей день жінкам дарували квіти, говорили компліменти і освідчувалися в коханні, писали святкові листівки...


Із запашною гілочкою бузку Весна приходить в кожен дім. Від щирого серця Вас вітаємо З Міжнародним Жіночим днем!

У порівнянні з минулим, коли єдиним засобом зв’язку була пошта, тепер можливості поспілкуватися набагато більше: стаціонарні телефони, факси, мобільні телефони, інтернет…

Але це не йде ні в яке порівняння з листівкою, написаною від руки… Саме завдяки цим невеликим клаптикам цупкого паперу можна було висловити повагу і душевність, піклування і любов…

Уявіть собі: за 2-3 тижні до 8 березня на пошті купували декілька десятків листівок: з рожевими тюльпанами для мам, з мімозою для бабусь, з ромашками для подруг… Вечорами ці листівки підписували. І летіли вони у різні куточки країни. На них писали багато теплих слів, бажали здоров’я, щастя, кохання, миру… А як приємно було діставати з поштової скриньки ці клаптики уваги з різноманітними побажаннями..

Зараз замість листівок – електронні листи, SMS з вітаннями на сайтах…Звісно, дякуємо, але.. все воно якесь  неживе… А листівочку тримала і писала рідна рука..

Пропонуємо переглянути березневі святкові листівки минулого…
Про жінку з посмішкою...

Як Бог створив жінку ( з китайської)

Після того, як до Бога з'явився чоловік і розповів про свою самотність, Творець замислився: з чого створити жінку, якщо весь  матеріал пішов на чоловіка ? Але відмовити не було бажання, і після деяких роздумів, створив жінку з того, що було під рукою...

Він взяв декілька яскравих промінчиків сонця, чарівні фарби зорі, задумливий сум місяця, красу лебідки, грайливість кошенятка, грацію метелика, ласкаве тепло хутра, притягальну силу магніту і змішав усе разом...

Потім, аби чоловіка не знудило від улесливості, він добавив: холодне сяяння зірок, мінливість вітру, сльозогінність хмар, хитрість лисиці, впертість віслюка, настирливість мухи, ревність тигриці, мстивість оси, кровожерливість п'явки, безжалісність стихії...

Все перемішав і вдихнув у неї життя... І з'явилася справжня, повнокровна, і природна жінка. Цю жінку Бог подарував чоловіку і сказав: "Бери її такою, якою вона є  та  не намагайся її змінити, живи з нею все життя і страждай до смерті."

Ім'я їй - жінка !

Такими нас створив Господь. Тільки народившись ми даруємо світу сяючу посмішку. І, дивлячись на маленькі, однаково сповиті пакуночки, ніхто  не буде заперечувати - так посміхається майбутня Жінка !

Ми можемо бути слабкими, ми можемо бути примхливими, ми можемо бути нестерпними і, навіть, нечепурними. та все це негайно проходить, коли ми беремося за справи, призначені нам Природою. і тоді немає в світі сили, яка могла б протистояти Жінці. Тому що Велика жіноча сила завжди направлена на творення життя на Землі, на його захист, на перемогу добра. і спонукає її Любов.

Осяяна зсередини сонцем, ніжна і ясна Жінка завжди поклоняється коханню, завжди його прагне, як квітка вологи, і сама щедро несе  його в світ.

Для кожної жінки найвірніше дзеркало - очі закоханого чоловіка.

Ми такі, якими нас бачать кохані....

Такими нас створив Господь!


Дівчата, 8 березня, наше головне свято! Давайте «начистимо пір'ячко» і будемо весь день приймати поздоровлення!Немає коментарів:

Дописати коментар