З нагоди свята Покрова, Дня українського козацтва та Дня захисників і захисниць України
колектив бібліотеки пропонує цікаву інформацію
Богородиця - покровителька та заступниця.
Цей день святкується на честь Божої Матері як заступниці і молитвениці за мир.
У середині Х століття в Константинополі, у Влахернській церкві, де зберігалася риза Богоматері, її головне покривало і частина пояса, сталося диво. Перед молільниками з'явилася в повітрі Богородиця, осяяна небесним світлом і оточена янголами та святими. Ставши на коліна, Цариця Небесна почала зі сльозами молитися за християн. Після молитви Богородиця зняла покривало з голови і накрила ним людей у храмі, захищаючи їх від бід і ворогів. Покривало це сяяло яскравіше за сонячні промені. Мати Божа попросила Христа прийняти молитву людей, які вдаються до її заступництва. Потім Богородиця зникла, стало невидимим і покривало. Але довго ще люди відчували благодать, що осяяла храм.
Свято Покрови Пресвятої Богородиці здавна улюблене в українського народу. Особливо шанували його на Запорізькій Січі козаки, вважаючи Божу матір своєю покровителькою і заступницею.
День українського козацтва.
Запорізька Січ виступала як суверенна, самостійна, національна військово-політична сила України й відігравала величезну роль у житті та національно-визвольній боротьбі українського народу. В Запорізькій Січі склалося військо, що стало організаційною формою збройних сил України. Запорізьке військо мало свій флот, армату, кінноту і піхоту. Воно виробило блискуче козацьке військове мистецтво, яке перевершувало стратегію і тактику феодальних європейських армій того часу.
Козацтво - збройні сили України - врятувало українську націю від геноциду Османської імперії та її вассала - Кримського ханства.
Після 1990 року, коли Україна здобула незалежність, видавництво "Веселка" випускала різножанрові твори історичної тематики, фольклор, розповіді про козацьке лицарство... Веселчани усвідомили , що повинні плекати в дітях лицарський дух. А хто ж краще за козаків здатний допомогти їм у цьому?
У 1990-1995 роках "Веселка" випустила перше антологічне зібрання українського історичного оповідання "Дерево пам'яті" в 4-х томах, видрукувало збірники "І прадіди в струнах бандури живуть", " Від коріння до Крони", " Над Козацьким порогом". Серед повістей і романів, присвячених козацтву, - "Чорна Рада" П. Куліша, "Князь Єремія Вишневецький", " Гетьман Іван Виговський" І. Нечуя-Левицького, "Яничари" І. Іваничука, "Крутіж" Б. Лепкого, "Облога Буші" М. Старицького, "З Дніпра на Дунай" А. Кащенка, його ж пізнавальна книга "Оповідання про славне Військо Запорізьке низове", збірка оповідань та історичних нарисів "Було колись в Україні" І. Крип'якевича. На замовлення "Веселки" написав історичний роман "Северин Наливайко" М. Вінграновський. Друкувало видавництво твори Д. Яворницького, М. Костомарова, М. Грушевського. Предмет особливої гордості - "Перша Конституція України гетьмана Пилипа Орлика. 1710 рік" - уперше видана в Україні українською мовою, подарункове видання "Історії русів" у перекладі Івана Драча. І, звичайно, - "Козацька енциклопедія для юнацтва" Олени Апанович...
Приходьте, читайте, пізнавайте, вивчайте, насолоджуйтесь !
Рекомендуємо: документальний фільм "Крути. Гостомельський рубіж".
Немає коментарів:
Дописати коментар