суботу, 16 січня 2021 р.

"Сузір'я Анни Франк"

 25.01.2021 Міжнародний день жертв Голокосту. Бібліотека пропонує вам offline виставку однієї книги Анна Франк Щоденник.

...Є історики, які відчувають просто – таки внутрішню потребу письмово зафіксувати події, очевидцями яких вони були самі; є нарешті, багато й таких, кого до цього спонукала велич подій, що досі, здавалося, були заховані в темряві…

Флавій Йосиф, з «Іудейських старожитностей»


В Історію 20 століття навічно вписано сторінки трагічної долі європейських євреїв у роки другої світової війни. Майданек, Маутгаузен, Траблінка, Освенцім..У цих та інших таборах смерті гітлерівці знищили кілька мільйонів євреїв тільки тому, що вони були євреями.

Анна Франк вела щоденник з 12 червня 1942 року по 1 серпня 1944. Спочатку вона писала свої листи лише для самої себе. А на весні 1944 року почула по лондонському радіо виступ нідерладського міністра освіти у вигнанні. який говорив про те, що після війни необхідно буде зібрати і оприлюднити всі документальні матеріали про страждання нідерландського народу за часів німецької окупації. як приклад таких матеріалів він серед іншого згадав і щоденники під впливом його виступу Анна Франк вирішила по закінченні війни видати книжку, за основу якої мав правити її щоденник.

Останній запис датовано 1 серпня 1944 року а 4 серпня німецька "зелена поліція" забрала всії вісьмох євреїв. котрі понад 2 роки жили у сховищі...Немає коментарів:

Дописати коментар