понеділок, 8 вересня 2014 р.

08.09 – Міжнародний день писемності.«Гробниці, кості й мумії мовчать,
А слово вічне, ніби далина,
Із темряви віків, де цвинтяря печать,
Лиш чути письмена...»   ( Іван Бунін). «Найточніша історія – це історія записана, документальня. Тому вчені надають особливої уваги «голосам» минулого – стародавнім письменам. Коли вперше зазвучали ті голоси? Протягом тисячоліть люи набували знань, вивчали навколишній світ, узагальнювали практичний досвід.
Писемність виникла не випадково, народилася не тоді, коли якомусь розумникові заманулося її створити, а не певному етапі розвитку людства.
Причини, що зумовили появу писемності, всюди були більш-менш однакові. Письмо, що передає звукову мову, зявляєтьс в період формування держави.
Але різні народи не одночасно досягали однакового рівня суспільного розвитку, тому писемність зявляється в різних народах у різні часи. Щоб зрозуміти, вивчити шлях розвитку тієї чи  іншої писемності, треба знати історію народу, який її створив.»

Паола Утевська.

1 коментар:

  1. Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Найбільшим винаходом людства було письмо. Саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому. Захід вартий уваги! Молодці!

    ВідповістиВидалити