понеділок, 17 серпня 2020 р.

День Українського прапора. День Незалежності

23 серпня - День Українського прапора
28 січня 1992 року постановою Верховної Ради був прийнятий новий Державний Прапор України. Синьо-жовте полотно замінило у якості державного символу червоно-синій прапор УРСР. 

Поєднання жовтого і синього кольорів вперше зустрічається в ХІІ ст. на гербі Галицько-Волинського князівства. А з жовтня 1848 року, вийшовши переможцем з багатьох перипетій, вперше жовто-блакитний стяг виступив символом Української державності.

24 липня 1990 року синьо-жовтий прапор замайорів над Хрещатиком.
4 вересня 1991 року його підняли над будівлею Верховної Ради.
І тільки на початку наступного року депутати Ради затвердили синьо-жовтий прапор як державний.


Бібліотека пропонує тематичну поличку 

"Над Верховною Радою - стяг незалежної України" 
та книжкову виставку до Дня Незалежності.


24 серпня - День Незалежності України
Свято Незалежності держави - особливе, воно стосується кожного з нас. Бо Батьківщина є найбільшою цінністю для українців усіх поколінь, різних світоглядів, різних конфесій, незалежно від місця проживання.

У центрі Європи постала і утвердилася країна, одна з найбільших за територією. Сьогодні вже не можна вести мову про Європу без України.

За роки незалежності сформувалося нове покоління людей, які усвідомили і сприйняли сучасні реалії та цінності, що базуються на принципах демократії, відкритого громадянського суспільства, цивілізованих ринкових відносин.

Сьогоднішня Україна ще далеко не така, якою вона уявлялася на світанку незалежності. Здобутки могли бути значно вагомішими. Повільність, млявість, непослідовність, невизначеність планів, намірів - все це було...

Україна йде крізь горнило випробувань, перехідного періоду, вирішує свої проблеми, часом дуже гострі й болісні... 

Відзначаючи День незалежності України, ми говоримо: сучасникам і майбутнім поколінням належить завершити те, за що боролись кращі представники українського народу. Ця висока мета має додати всім нам сил і натхнення. 

Немає коментарів:

Дописати коментар