неділя, 25 січня 2015 р.

«Спокуса книгою» - виставка 1 книги «Пристрасті за Богданом» (26.01-29.01)

У  далекому 1920 році   дві особистості – киянин Гнат   Юра  та львів’янин Авмросій Бучма  об’єднавшись, утворили театральний колектив під назвою «Новий Драматичний театр імені І. Франка»., керівником якого було обрано Г. Юру.

За всі роки існування театру яскраве сузір”я акторів виходило на його сцену, - це : А. Бучма, Г. Юра, Ю. Шумський, Н. Ужвій, Д. Мілютенко, П. Нятко, Є. Пономаренко, М. Яковченко, В. Дальський, В. Добровольський, П. Куманченко, А. Гашинський, Н. Копержинська, О. Кусенко,  М. Панасьєв,  М. Герасименко, С. Олексенко,Н. Лотоцька, Ю. Ткаченко, В. Плотникова,  А. Биструшкін, Г. Яблонська, В.Сумський, О. Задніпровський, Б. Бенюк, А. Хостікоєв, Н. Сумська, В. Нечипоренко, Л. Хоролець....

І зараз на сцену театру виходить талановита молодь, яка продовжує традиції своїх великих попередників...


Та один актор був феноменом театру. Він виокремлювався осібною постаттю на небосхилі вітчизняної культури. На сцені академічній та антрепризній. На екрані, міжнародному й вітчизняному. На засіданні уряду.  На сесії Академії мистецтв України. На презентації фільму за своєю участю в Парижі. На гастролях у США, Німеччині, Польщі, Словаччини, Росії. Людина року, постать століття.... Належить не тільки українському театру і кіно, але й європейському мистецтву.
Красиво і вірно сказано : «Європейська  маестрія  БОГДАНА СТУПКИ»

 
Справді, жоден український актор не здобував за життя такої популярності. Ступку знають всі. Театрали являли чудеса винахідливості, аби дістати  квиток  «на Ступку». Народ поспішв на перегляд українських та російськиї фільмів – насамперед, «заради Ступки». Його за життя називають генієм...Ступка  стає єдиним сучасним українським актором, чиє імя введене до світового культурного контексту....
Його порівнювали з Жаном Габеном, Фліппом Нуаре, Лоуренсом Олів”є, Ніно Манфреді, Джеймсом Бєлуші...
Сам актор цікаво ставився до цих порівнянь. Чи отримував він задоволення від цих порівнянь ?  Відповідь : «І так, і ні. Я просто – Богдан Ступка».


1 коментар: