Бібліотеку засновано в 1946 році. Тут діти можуть побувати на планеті "Періодика", познайомитися з "Розумними цікавинками",відкрити для себе творчість художників світового рівня,познайомитись з історією ЄС та азами правових знань,побачити чудові витвори українського ужиткового мистецтва і показати свої творчі таланти та вміння.Дорослим тут підберуть літературу,яка допоможе підготувати дитину до школи,зміцнити батьківський авторитет.
четвер, 2 січня 2025 р.
Про що розповідають новорічні іграшки...
З Новим 2025 роком Святковий атрибут новорічного столу
Непомітно приходить з казкової країни Новий рік, і не встигає кожен з нас озирнутися, як він вже буде на порозі нашої домівки. Ми радо зустрінемо його, бо завжди з нетерпінням чекаємо на той чарівний, дивовижний час, який він несе з собою. Свято Нового року не має законів і кордонів, його зустрічають люди на всій земній кулі, але, звичайно не однаково і навіть у різний час. У кожній країні, кожний народ святкує Новий рік згідно зі своїми звичаями і традиціями, що виробилися впродовж багатьох століть і освячені віками.
Новий рік - це уособлення майбутнього, тому його треба зустрічати з радістю і щирим серцем, у колі найдорожчих і найближчих людей. Всі прикрощі, турботи і проблеми повинні залишатися у минулому році, поступаючись місцем щастю і надії у новому році. Зробіть крок у нове, а старе залиште позаду !
Отже, наша цікавинка!
Салат " Олів'є" - такий же незмінний атрибут новорічних свят, як ялинка. Моди приходить і уходить, а "Олів'є" у кожному домі на всіх столах. Цей кулінарний шедевр став народним здобутком. А чи знаєте ви, чому легендарний салат має таке ім'я? Яким був його перший, авторський варіант?
В південній французькій провінції Прованс жила в ХІХ столітті родина кулінарів Олів'є, багатодітна і не дуже заможня. І все ж сім'ї одного разу повезло: їм вдалося створити соус, який мав особливий смак. Назвали його спочатку "Яєчним", пізніше дали романтичне "ім'я" - "Провансаль".
А знаменитий салат в 1860 році винайшов повар-француз Люсьєн Олів'є. Саме під його ім'ям салат і ввійшов у кулінарну історію. Люсьєн Олів'є був хазяїном ресторану і мав репутацію вправного кулінара. Його запрошували в найзаможніші аристократичні оселі для приготування парадних обідів, головним надбанням яких і став салат "Олів'є".
Рецепт приготування свого фірмового салату Люсьєн Олів'є тримав у тайні до самої смерті. І тільки в 1904 році рецептура була відтворена.
Отже, Олів'є брав: - м'ясо двох відварних рябчиків;
- один відварений телячий язик;
- чверть фунта паюсної ікри;
- пів фунта свіжого салату;
- 25 відварних раків або банку омарів;
- пів банки дуже дрібних маринованих огірочків;
- пів банки сої кабуль;
- 2 свіжих огірка;
- чверть фунта каперсів;
- 5 яєць зварених круто і той самий майонез "Провансаль".
Іноді до цього додавали солодкі яблука, трюфелі, спаржу, відварену осетрину чи севрюгу.
Майонез "Провансаль" треба було приготувати на французькому отці з добавленням 2 яєць та одного фунта прованської (оливкової) олії.
В наш час рецепт "Олів'є" зазнав змін. Тепер його пригодувати просто, і в склад салату ввійшли доступні продукти: варена картопля, солені або мариновані огірки , зелений горошок, лікарська ковбаска або курятина.
Та в історії кулінарного мистецтва Люсьєн Олів'є назавжди залишиться метром французької кухні, а його знаменитий салат на святкових столах - неперевершеним шедевром.