понеділок, 19 лютого 2024 р.

"Зима, що нас змінила" Пам'ятаємо 20.02.2024 День героїв Небесної Сотні

 




20 лютого в Україні вшановують пам'ять Героїв Небесної сотні. Цього дня 2014 року під час Революції гідності в центрі Києва силовики режиму Віктора Януковича розстрілювали протестувальників. Убили 47 людей, за попередні два дні - 30. За весь час протистояння - 98. Постраждали 622 людини.

Першим  до масових протестів у Києві закликав український журналіст Мустафа Найєм, який є афганцем за походженням. Першими, хто загинув від куль снайперів на Євромайдані, були вірменин Сергій Нігоян і білорус Михайло Жизневський. Серед інших убитих потім були ще один вірменин й ще один білорус, а також два грузини. Разом з іншими жертвами вони склали так звану "Небесну сотню". У цьому списку є доктор і рок-співак, театральний режисер і архітектор, програміст, атлет, декілька художників та бізнесмен. Російська пропаганда позбавила їх ідентичності, звела до єдиної характеристики - український  націоналіст, або гірше того -  фашист.
путін переконаний, що головним питанням 
 в Україні залишається національне, а в центрі національного питання стоїть мова. Він планував  створити окремий анклав з російськомовних територій в Україні, котрі в 2004 році голосували за Януковича.
Він розраховував, що як тільки його армія після перемоги Євромайдану ввійде у Крим, російськомовне населення України від Харкова до Одеси попросить захисту від "київських фашистів" і вийде зустрічати російських військових з квітами. Цього не сталося.
Євромайдан 2014 є найкращою Європою 2014. Це те, чого українці можуть повчити європейців. За умови, звичайно, що Європа  готова засвоїти цей урок.




Майдан можна назвати Січчю. Люди самоорганізовувалися, облаштовували побут, вибудовували ієрархію. Все було органічно, кожен проявляв ініціативу. Ніхто не чекав, не просив. Незнайомі люди піклувалися одне про одного.
Нам випало бути свідками подій драматичних і надзвичайно болючих. Події ці творилися звичайними людьми, нашими сучасниками, нашими співвітчизниками.
Пропоновані вашій увазі книги не лише історії та біографії людей. Це також книги про важливість і значимість таких понять, як свобода і мужність, готовність кожного з нас до кінця відстоювати свої переконання, триматися своєї правди.
Бібліотека рекомендує:



Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам
Революції гідності, які відділи найцінніше - своє
життя заради того, аби Україна та всі ми встали з
колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші
діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні.





В основу книги лягли кращі знімки українських фотографів, виконані на центральній площі Києва під час революції в листопаді 2013 - лютому 2014.



У збірнику подані фрагменти спогадів очевидців протестних акцій, що відбувалися в Україні з 21 листопада  2013 року до 22 лютого  2014 року і названі Революцією Гідності.




Книга-калейдоскоп, в якій зібрані відверті й критичні погляди на Українську революцію 2013-2014 років, емоції без купюр і деталі, що залишилися за кадром медіа.



Тарас Прохасько, Іван Ципердюк, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Юрій Винничук як літописці Євромайдану не фіксують події, а реагують на них так, як може відгукуватися кожний українець. І роблять  це вони у власній письменницькій манері.



В цих книгах зібрано поезії, насичені емоціями подій, що відбувалися в Україні, котрі автори пережили особисто на Євромайдані.



Ця книжка - блог-щоденник з Інтернету, який автор розпочала під час Євромайдану. Тут є записи про смерть і поранення, біль і сум та про мужність, силу, натхнення і любов.
                    




Зараз бентежить тільки одне. Не можна допустити, щоб подвиг героїв Небесної сотні був марним...
Світла і вічна пам'ять воїнам, які віддали життя за Україну.
Герої не вмирають!..




Немає коментарів:

Дописати коментар