24 липня ми відзначаємо 35 річницю підняття прапора України над столицею.
Попри опір комуністів та залякування розправою тоді у Києві Міська влада спільно з 200 тис. киян, які зібралися на Хрещатику, дійсно підтвердили, що Україна не зверне зі шляху незалежності !
Вже 1247 днів українці протистоять повномасштабному нападу росії. Наш вільний український народ ворогу не вдасться здолати. Україна переможе, наша армія деокупує всі населенні пункти і синьо-жовтий стяг буде майоріти в кожному салі, селищі, містечку та великих містах нашої Батьківщини.
Московський район - нині Голосіївський, став першим, де підняли національний прапор.
13 липня 1991 року перед будинком Московської райдержадміністрації ( нині Голосіівська) підняли синьо-жовтий прапор. Це вирішив зробити голова райдержадміністрації й виконкому Московського району, член Народного Руху Микола Бідзіля.
"На той час були ще СРСР і УРСР, діяли райкоми-обкоми-ЦК та інші коморгани, зокрема КДБ. І ми недовго перебували в ейфорії. Вже через тиждень наш прапор зник зі щогли,
восьмиміліметровий багатожильний трос, яким підіймали та на якому закріплювали прапор "перекусили". Ми підняли нове полотнище. Скоро й воно зникло. Потім третій прапор. Теж зник. Далі вже наші прапори ніхто не чіпав. Я жартував тоді, що синьо-жовтий прапор ніде не можна купити, тому й крадуть наш",- писав Микола Бідзіля.
Дещо більше за місяць у москві розпочався серпневий путч ДКНС. Московська ( Голосіївська) райрада не підтримала заколотників.
Комуністи виступали проти української національної символіки. Голова Верховної Ради Леонід Кравчук 4 вересня 1991-го підтримав ідею прапора. Тоді депутати погодили підняти над будинком парламенту синьо-жовтий прапор.
28 січня 1992 року Верховна Рада офіційно затвердила державним прапором України синьо-жовтий стяг.
Державний прапор України -
Це стяг із двох подовжніх смуг.
Він символ вільної людини,
У нього український дух!
У синім - небо Батьківщини,
Його безкрайність і блакить,
І вище нього, Україно,
Хай пісня нації летить!
У жовтім кольорі - колосся,
Багатство нашої землі.
Щоб у достатку всім жилося
І в люднім місті, і в селі.
Нехай він нас завжди єднає,
Його із гордістю несуть,
А світ, побачивши, впізнає:
Під стягом Українці йдуть!
(Наталка Гуркіна)
Немає коментарів:
Дописати коментар