Настав наш час. В нас виходу нема І жити ми не будемо з ганьбою !
Європа - волі нашої сурма
Свобода або смерть на полі бою !
(Д. Павличко)
Щорічно 20 лютого ми завжди відзначаємо День Героїв Небесної Сотні.
"Всі вони: юні та сивочолі. Одинаки та багатодітні батьки. Заробітчани та кандидати наук. Східняки та західники, всі постали проти насилля, несправедливості, кожний здійснив особистий подвиг - віддав найцінніше - своє життя заради нової України.
"Душу й тіло ми положим за нашу свободу", ці рядки гімну у дні Єврореволюції стали пророчими. З ними вистоювали морозні ночі. З ними йшли голіруч на озброєних силовиків" ( К.Богданович ).
Дуже хочу, щоб подвиг герої Небесної Сотні не був марним. Пам'ятайте про них. Прочитайте свідчення людей, які стояли на Майдані, які вижили. Це наша історія, наш біль, наша слава. Герої не вмирають.

"Дорогий Майдане! Щоб ми не забули, задля чого тут стоїмо, мерзнемо, але співаєм живемо як справжні повстанці, хочу сказати вам що таке Україна як Європа.
Це - насамперед наша мова, це - наша давня література і народна пісня, це - наша історія, це - Київська Русь і наша козацька держава, це - Києво-Могилянська академія.
Україна як Європа - це Іван Франко, світовий геній, будівничий нашої державності.
Україна як Європа - це Тарас Шевченко, що кликав на боротьбу за свободу.
Україна як Європа - це частина континенту, яка сімсот років боролася за свою свободу.
Наш Майдан - тепер не тільки в географічному, а й у духовному, цивілізаційному центри Європи.
Європа чує, бачить, розуміє нас, начебто ми стоїмо не на березі Дніпра, а на берегах Вісли, Ельби, Сени, Дунаю, в центрі Лісабона, Мадрида, Парижа і Рима...
Слава Україні!"
Володимир Парасюк
"Ніколи не забуду момент, я який зрозумів, що ця нація непереможна - коли люди мокрі, голодні й знесилені, всі рівні -хтось бідніший, хтось заможніший - брали каміння в руки з такою вірою і силою, ніби це граната - і йшли в наступ. Без зброї в руках, з палками, без жодного страху боролися. Ми піднімалися вулицею, а згори, я бачив, уже виносили людей... але побачене все одно не зупиняло... Один боєць лежав із простріленою ногою, з сигаретою в зубах, до нього підходили медики, щоб допомогти, а він говорив їм, щоб йшли на Інституцьку рятувати людей:" Я почекаю, в мене ще крові багато". Я бачив: ці люди непереможні, нема в світі ворога, який їх може взяти в ярмо".
Лесь Подерев'янський.
" На Майдані ми побачили архетип українця - людини вільної, яка готова вбивати і вмирати за свободу. Це дуже важливо. І навіть зовнішньо вони були дуже красиві всі. Я ж художник і не міг не бачити там красу - коли горіли шини біля колонади на Грушевського, світив повний місяць і нависали густі чорні хмари. Було таке динамічне видовище. Я ще сказав тоді Миколі, моєму другові: " Дивись, це нагадує "Останній день Помпеї" Брюллова. "
Олеся Жуковська
"За що у ті дні люди відділи своє життя - за вільну Україну. За те, щоб змінити цю владу повністю. Щоб українці почали жити краще. Ми і наші діти. За нашу свободу. Справжню свободу. Приїжджали з усієї України за свої ж гроші. Заради того, щоб боротись за нашу країну, скинути злочинну владу, знищити корупцію. За людський рівень життя. Молодь хотіла кращого майбутнього для себе, старші люди - для своїх дітей та онуків."
Пам'ятаємо про це! Слава Україні! Героям Слава!
Майдан стоїть. Співає празниково,
А ти, як учень, шепчеш "Заповіт"
Ти - переможець, ти - народ, ти - слово,
Що творить правди і свободи світ.
(Д. Павличко)